Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Pozvánky na výstavu - FLORA OLOMOUC

Vyznání růžím.pdf

Živé pasti.pdf


Publikováno 24. 5. 2021 8:56

Letní tábor v Jeseníkách "CESTA KOLEM SVĚTA"

 

ORION Středisko volného času Němčice nad Hanou nabízí volná místa na letním pobytovém táboře ve Vrbně pod Pradědem. Letní tábor Cesta kolem světa je na sedm dní a je určen dětem od 7 do 12 let po první třídě. Termín konání tábora je poslední týden v červenci. Více informací k táboru najdete na webu www.svcorion.cz nebo facebooku SVČ ORION nebo osobně na tel. 606 569 277. Na tábor je nutné se přihlásit do konce května.  

Letní tábor v Jeseníkách.pdf

 

 

 

 

 

 


Publikováno 11. 5. 2021 8:36

Muzeum a galerie v Prostějově

Muzeum a galerie se tento týden opět otevírá veřejnosti, první návštěvníky přivítá již zítra, tedy v úterý 11. května.

Dovolte mi proto pozvat Vás na naše aktuální výstavy. Současně Vás chceme požádat o uveřejnění na úřední desce nebo jiném veřejně přístupném místě. 

Hlavní budova muzea na nám. T. G. Masaryka 

Flora a Fauna z našich depozitářů. Tak se jmenuje nová výstava, která je průřezově pestrou přehlídkou předmětů s živočišnými a florálními motivy. Jde o výjimečné kousky ze sbírek Muzea a galerie v Prostějově, které neměl ani pravidelný návštěvník zatím možnost spatřit.

Vůbec poprvé je tak vystavena například secesní pohovka s květinovým čalouněním z přelomu 19. a 20. století a také obraz s názvem Dívky u tůně, jehož autorem je Vlaho Bukovac. Výstava však nabízí i užitkové předměty, jako jsou hodiny, sošky, zbraně, poháry, perníkářské formy či třeba glóbus. Nechybí ani několik skic členů šlechtického rodu Silva-Tarouců nebo Jiřího Wolkera. Motiv flóry a fauny najdeme i v přírodovědné části výstavy a to v podobě zkamenělin, herbářů nebo na fotografiích z muzejního fotoarchivu. Výstava bude otevřená do 29. srpna. 

Flora a fauna.pdf 

Doposud je název výstavy regionální autorky Kamily Hájkové. Ta se věnuje keramické tvorbě a především malbě, kde našla zalíbení v technice impasto. Kamila Hájková žije v Prostějově a působí jako pedagožka na ZŠ, kde vyučuje převážně výtvarnou výchovu. Výstava bude otevřená do 29. srpna. 

Kamila Hájková.pdf

Galerie Špalíček 

Dvojvýstava s názvem Jak chtěl změnit svět a J. A. Komenský v umění představuje velikána českých dějin, Jana Ámose Komenského. Část výstavy tvoří patnáct panelů, které nabízejí výseč z Komenského života a díla, druhá část prezentuje umělecké artefakty z podsbírky Muzea Jana Ámose Komenského v Uherském Brodě, které exponáty do Prostějova zapůjčilo. Připravená je také ukázka staré školní třídy, zapůjčené z Hanáckého muzea v Cholině na Olomoucku. Výstava je prodloužená do 30. května.  

Jan Ámos Komenský.pdf

Červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané 

Expozice nazvaná Básník slezského lidu Petr Bezruč (1867–1958) se veřejnosti otevře v pátek 14. května. Budova opláštěná červenými cihlami prošla celkovou proměnou, ve dvou přízemních místnostech domu návštěvníci najdou panely s texty o životě a díle básníka, ale také pokoj v takové podobě, jak jej Petr Bezruč obýval. Nechybí ani dokumenty s básníkovými osobními věcmi. Provoz Červeného domku bude pouze sezónní, v květnu a červnu, září a říjnu bude mít otevřeno v pátek od 14.00 do 18.00. V sobotu a neděli od 10.00 do 13.00 a od 14.00 do 18.00. V červenci a srpnu bude otevřeno od úterý do neděle od 10.00 – 13.00 a 14.00 – 18.00. Plné vstupné je 20 , snížené 10 . Případní zájemci o výklad mimo uvedenou dobu, se musí předem objednat na emailové adrese: fgregor@muzeumpv.cz.

Petr Bezruč.pdf


Publikováno 10. 5. 2021 13:55

Kamenictví G.A.L.

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle: 777-888-332

 Nabízí:

Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení

  • broušení starých hrobů

  • kompletní služby v oboru kamenictví a staurování

  • a jiné opravy a úpravy Vašeho hrobu

  • dnes sleva až 30%


Publikováno 3. 5. 2021 9:12

Okrasná školka Záříčí

ForwardedMessage.eml

 

 

 


Publikováno 28. 4. 2021 10:10

Farma Gazda Bohumín - prodej živé drůbeže

Farma Gazda Bohumín bude prodávat: nosné kuřice, káčata, husokáčata mulard, housata, brojlerová kuřátka, krmivo, vitamíny a doplňky pro drůbež.

Prodej se uskuteční ve středu 21. dubna v 10:20 u OÚ a v 10:10 v Osíčanech u kapličky.

Drůbež lze předem objednat na telefonu 602 715 811 anebo na www.prodejdrubeze.cz.


Publikováno 19. 4. 2021 13:41

Oznámení MUDr. Korbélyi

MUDr. Petr Korbélyi, praktický lékař pro dospělé v Němčicích nad Hanou oznamuje, že v úterý 20.4. a 27.4.  je ordinace otevřena jen pro objednané pacienty.    


Publikováno 16. 4. 2021 10:33

Nabídka zaměstnání

BaP_Vrchoslavice_uklid.docx


Publikováno 13. 4. 2021 8:18